Atvirų durų dienos

Visose šalies profesinio mokymo įstaigose balandžio 21–22 d. nuo 10 iki 18 val. organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos, o Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kieme (Geranionų g. 42., Dieveniškių mstl., Šalčininkų r.) durys atviros iki 2023-06-01. Apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – tiek moksleiviai ir jų tėvai, tiek suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją, susipažinti su atsinaujinusiomis ir moderniomis mokymosi erdvėmis ir praktinio mokymo baze, gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus apie profesinį mokymą, "pasimatuoti" profesiją interaktyviuose užsiėmimuose.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

„Profesinis mokymas yra ne mažiau perspektyvus nei kitos mokymo formos ir skirtas ne tik jauniems žmonėms. Profesinėje mokykloje galima pradėti savo karjeros kelią ir profesijos mokytis jau nuo 14 metų, kartu įgyjant ir bendrąjį išsilavinimą, tačiau keisti profesiją gali ir suaugusieji. Profesinės mokyklos atveria daug kelių tiek į darbo rinką, tiek į tolesnius mokslus“, – sako A. Kudarauskienė.

Išankstinė registracija į atvirų durų renginius pagal individualius arba grupių poreikius Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kieme (Vilniaus agroekologijos mokymo centro filiale): Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. arba telefonu +37062070095 bei Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Priėmimas į profesines mokyklas
2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio
1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d.
Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą
profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys
mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Stojantieji profesinio mokymo sutartis
sudaryti galės rugpjūčio 14–17 d.
Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio
mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 d.
2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio
mokymo įstaigas.

Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre

Praktinių įgūdžių įgijimas Marijampolės PRC melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto sektoriniame praktinio mokymo centre

 

Projekto tikslas – priartinti profesinį mokymą prie darbo rinkos poreikių, tobulinant ir/arba įgyjant praktinius įgūdžius sektoriniame Melioracijos (kelių statybos/remonto) transporto praktinio mokymo centre.

 

Projekto partneriai:

 

Kauno technikos profesinio mokymo centras

Raseinių technologijos ir verslo mokykla

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla

Vilniaus technologijų, verslo ir žemės ūkio mokykla

Vilkijos žemės ūkio mokykla

 

Finansuojama iš Europos socialinio fondo     

es inv

Projekto vykdytojas:

Outlook 3p1bvor4

Marijampolės profesinio rengimo centras

Tapybos paroda „Štetlas. Malda Mėnuliui“

Tapybos paroda „Štetlas. Malda Mėnuliui“

        Šalčininkų kultūros centre nuo 2021 m. spalio 14 d. atidaryta paroda „Štetlas. Malda Mėnuliui“, iliustruojanti ikiholokaustinę litvakiškų štetlų kultūrą. Čia ji svečiuosis iki lapkričio 8 dienos. Parodos mecenatas, dailininko sūnus Natan Karczmar, sako: „Parodą skiriu tėvo kūrybos ir motinos organizacinių įgūdžių atminimui. Taip pat – Dieveniškių štetlui ir jo gyventojams, padovanojusiems tėvui neprilygstamą vaikystę, kupiną meilės ir žavesio, lydėjusių jį visą likusį gyvenimą“.
       Vilniaus agroekologijos mokymo centro filialas „Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kiemas“ su pasaulio menininko Natano Karczmaro įsteigtais „S. Karczmaro kūrybos namais“ vykdo kultūros ir švietimo projektą, skirtą visiems besidomintiems įvairių Lietuvos tautų istorija ir palikimu. Projekto tikslas – supažindinti jaunimą ir plačiąją visuomenę su tradicine žydų kultūra, klestėjusia daugybėje Lietuvos miestelių iki Holokausto katastrofos.      Dailininko sūnaus Natano parengta tėvo kūrybinio palikimo rinktinė keliauja atverdama žmogaus gyvenimo ratui prasmingus kasdieninius, darbo, paprotinius ir religinius epizodus. S. Karczmaro tapybos darbai atrakina duris į šiandien prarastą, o tuomet bendruomeniškai veikusį dieveniškiečių žydų pasaulį. Tuo pačiu šis pasaulis universalus ir didžiąja dalimi būdingas visoje Lietuvos teritorijoje iki 1941 metų gyvavusiems štetlams. Savo kelionę paroda pradėjo 2018 m. lapkričio mėnesį tapybos darbų pristatymu Dieveniškėse. Būtent šiame miestelyje, arba štetle, pas dieveniškiečius senelius vasarodavo Varšuvoje gimęs būsimas dailininkas. Mažasis Simonas „sugėrė“ ryškias ir spalvingas žydų bendruomenės gyvenimo akimirkas. Gyvybingi vaikystės įspūdžiai įkvėpė Simoną Karczmarą kūrybai, kurios dovanomis mes dabar galime grožėtis. Šviesia jėga įkrauti paveikslai šiandien kviečia ir pasinerti, ir suprasti, ir atsiverti. Tapybos darbų kolekcija jau džiugino Šiaurės Jeruzalės – Vilniaus – gyventojus ir svečius Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje, Rygos ir Talino žydų bendruomenėse, o mažoji keliaujanti litografijų paroda –  Lietuvos regionų bendruomenes.
       Siūlome Šalčininkų miesto ir rajono gyventojams bei švietimo ir kultūros institucijoms pasinaudoti proga ir apsilankyti parodoje, kurioje ne tik patirsite sąlyčio su menu katarsį, bet ir rasite peno edukacijai žydų bendruomeninės kultūros tema.
Parodos plakatas PRAYER TO THE MOON ALININKAI