Žydų tradicinės muzikos koncertas Dieveniškėse

Atgaivintas žydų paveldas; grupė “Rakija Klezmer Orkestar” kvies patirti muziką autentiškose erdvėse

Sunykusią ir sunaikintą prieškario Lietuvos žydų (litvakų) kultūrą daug kas pažįsta iš išvaizdos – architektūros, aprangos, simbolių. Nedaug kas pagalvoja, kaip ji skambėjo. Grupė „Rakija Klezmer Orkestar“ siekia šią spragą užpildyti surengdama pirmąjį turą, kuriuo sieks grąžinti užmirštą žydų muziką į vietas, kuriose ji kadaise skambėjo nuolat.

“Rakija Klezmer Orkestar” – tai jaunų, profesionalių ir ugningų muzikantų grupė, trankiai grojanti žydų ir Balkanų tautų muziką. Susidomėję unikalia tradicija, vaikinai jau daug metų domisi tiek autentiškais, tiek šiuolaikinais jos raiškos būdais bei siekia lietuviui klausytojui pristatyti šį pasaulyje labai išpopuliarėjusį žanrą. Tai bene vienintelė žydų tradicinę muziką Lietuvoje propaguojanti grupė, priverčianti įsiklausyti ir nejučia pradėti trypčioti ir jaunuolius, ir senjorus.

Minint Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metus, grupė vykdo netikėta koncepcija išsiskiriantį projektą, kurio metu siekia apkeliauti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių. Įprasminant žydų kultūrinį paveldą, grupė groja klezmer - tradicinę žydų vestuvinę muziką – autentiškose žydams svarbiose vietose, kuriose dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą virė žydų gyvenimas. Savita stilistika, vingriomis melodijomis ir šokio rimtais pasižyminti muzika susipina su senosiomis sinagogų, miestų aikščių ir kitomis žydų erdvėmis ir nejučia nukelia į praeito amžiaus pradžią.

Jau spalio 5 dieną, 12 val. “Rakija Klezmer Orkestar” pakvies ir  Dieveniškių gyventojus ir svečius išgirsti kartais smagias, kartais ilgesingas žydų tradicinės muzikos melodijas Dieveniškių laisvalaikio salėje.

Projekto organizatorius Žydų kultūros ir informacijos centras

Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba

atgaivintos erdves dieveniks