Atvirų durų dienos

Visose šalies profesinio mokymo įstaigose balandžio 21–22 d. nuo 10 iki 18 val. organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos, o Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kieme (Geranionų g. 42., Dieveniškių mstl., Šalčininkų r.) durys atviros iki 2023-06-01. Apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – tiek moksleiviai ir jų tėvai, tiek suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją, susipažinti su atsinaujinusiomis ir moderniomis mokymosi erdvėmis ir praktinio mokymo baze, gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus apie profesinį mokymą, "pasimatuoti" profesiją interaktyviuose užsiėmimuose.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

„Profesinis mokymas yra ne mažiau perspektyvus nei kitos mokymo formos ir skirtas ne tik jauniems žmonėms. Profesinėje mokykloje galima pradėti savo karjeros kelią ir profesijos mokytis jau nuo 14 metų, kartu įgyjant ir bendrąjį išsilavinimą, tačiau keisti profesiją gali ir suaugusieji. Profesinės mokyklos atveria daug kelių tiek į darbo rinką, tiek į tolesnius mokslus“, – sako A. Kudarauskienė.

Išankstinė registracija į atvirų durų renginius pagal individualius arba grupių poreikius Dieveniškių Simono Karczmaro amatų kieme (Vilniaus agroekologijos mokymo centro filiale): This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba telefonu +37062070095 bei This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Priėmimas į profesines mokyklas
2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio
1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d.
Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą
profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai bei I–IV klasių gimnazistai, norintys
mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Stojantieji profesinio mokymo sutartis
sudaryti galės rugpjūčio 14–17 d.
Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21–27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio
mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30–31 d.
2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio
mokymo įstaigas.