dieveniskiu technologiju ir verslo mokykla

Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

 

Mokomės bendradarbiaudami!

 

27858823 1696880027037336 7282420454634981241 n 1

 

 

2018/2019 m.m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus:  

Geros valios fondo iš dalies finansuojamas projektas

"Dieveniškių štetlas. Paveikslėliai iš žydų gyvenimo iki 1941 m. vasaros"

Pradžia: 2018 m. balandžio mėnesį.

Pabaiga: 2019 m. gruodžio mėnesį. 

Projekto tikslas: Šalčininkų rajono bendruomenių kolektyvinės atminties kūrimas ir daugiakultūrinės savivokos stiprinimas prarasto Dieveniškių štetlo žydų kultūros įprasminimu ir įamžinimu mobilios parodos su keliaujančiu marionečių teatru priemonėmis. Tad kartu kursime interaktyvų lėlių teatro spektaklį „Paveikslėliai iš žydų gyvenimo“ žydų pasakų ir folkloro motyvais. Bei paruošime mobilią parodą apie Dieveniškių žydų istoriją, amatus ir verslus, dienos ir metų ritmą, pramogas – teatrą, sportą, bendravimą bendruomenėje, šventes, taip pat įvairių draugijų veiklą pagal „Atminties knygą“ ir organizuosime jos pristatymą Dieveniškių miestelyje bei kituose Šalčininkų rajono miesteliuose.

 

 


 

 

2017/2018 m.m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus: 

 

 Tautinių bendrijų departamento prie LRV iš dalies finansuotas projektas „Langas į Pietryčių Lietuvą“, kurį įgyvendino VšĮ Jaunimo bendradarbiavimo centras „Europroject“ (partneriai).

Vieta, data: Šalčininkų rajonas, 2017 m. balandžio 1 d. – gruodžio 15 d.

Tikslas: pasitelkus jaunimo iniciatyvą ir šiuolaikines viešinimo priemones skatinti Pietryčių Lietuvos regiono daugiakultūriško matomumo plėtotę Lietuvos kontekste ir stiprinti įsitraukiančiųjų į projekte numatytas veiklas mokyklų tarpkultūrinį bendradarbiavimą bei dialogą.

Uždaviniai: paskatinti bendradarbiavimą ir dialogą tarp Šalčininkų raj. veikiančių švietimo įstaigų, siekiant projekto rezultatų; Stiprinti bendradarbiavimą tarp Šalčininkų raj veikiančių švietimo įstaigų ir visos Lietuvos švietimo įstaigų, vykdant projekto "Langas į Pietryčių Lietuvą" užduotis;

Rezultatas: išleistas leidinys „Pietryčių Lietuva. Jaunimo akimis“. Pietryčių Lietuvos mokyklų mokiniai nupaveikslavo žymiąsias savo rajono vietas bei jas aprašė.  


 


 

 

Projektas

ISTORIJA VIRTUVĖJE – ĮVAIRIATAUTĖ LIETUVA KVIEČIA BENDRAUTI IR DALINTIS,

GAMINTI IR SKANAUTI

 

Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos finansuotas projektas „Istorija virtuvėje – įvairiatautė Lietuva kviečia bendrauti ir dalintis, gaminti ir skanauti!“.

Data:  nuo 2018 m. kovo mėn. 1 d. iki 2018 m. birželio mėn. 30 d., iš viso: 8 susitikimai/edukacijos.

Dalyvių skaičius: ~100.

 Vieta: žydų ir baltarusių kultūros pažinimas vyko Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla, Gruzinų restoranas Pirosmani, totorių bendruomenės namai Nemėžyje, Lietuvos graikų draugija „Patrida“

Rezultatas: susipažinome su gruzinų, žydų, totorių, baltarusių, graikų tradicine virtuve, jų kultūra, tradicijomis. Dėka meistriškumo pamokų išmokome gaminti nacionalinius šių kultūrų patiekalus.

 

Projekto aprašymą rasite čia

 

 


 

 

Erasmus+ KA1 profesinio mokymo mobilumo projektas „Įgyk patirties sėkmingai profesinei ateičiai“ Austrijoje

 

22365349 1946687315590734 1877950768913492661 n

 

Straipsnį rasite čia

 

erasmus-plus-logo

 

 

 


 

 

 

Dieveniškių štetlas. Paveikslėliai iš žydų gyvenimo iki 1941 m. vasaros

 

 

Pradžia: 2018 m. balandžio mėnesį.

Pabaiga: 2019 m. gruodžio mėnesį.

 

stetle

 

Projekto aprašymą rasite čia

 

 


 

 

LT-PL jaunimo mainų projektas „Su broleliu obelėlę sodinau“

 

 

Šešias dienas – nuo 2017 m. rugsėjo 10 iki 15 dienos 20 jaunuolių iš Lietuvos ir Lenkijos bei jų vadovai apsigyveno paslaptingoje bei atokioje Norviliškių pilyje ir vykdė Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamo projekto „Su broleliu obelėlę sodinau“ veiklas.

 

 

Daugiau nuotraukų rasite: 

 

https://www.facebook.com/pg/Dieveni%C5%A1ki%C5%B3-technologij%C5%B3-ir-verslo-mokykla-116718671720154/photos/?tab=album&album_id=1548702061855134

 

 

 


 

 

2016/2017 m.m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus:

 

Lietuvos Kultūros Taryba (www.ltkt.lt– pleneras DIEVENIŠKĖS KALVIŲ VIJOSE 2016, tema „Šviesa“.

 

Vieta, dataDieveniškių technologijų ir verslo mokykla, rugpjūčio 1-10 dienomis. 

 

Rezultatai: Sukurti gražūs, grandioziniai bei išskirtiniai kūrybiniai darbai. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijos skvere įsikūrė kinetinė skulptūra „RYTO RASA“ (~200 x ~120 x ~90 cm, granitas, metalo plastika, stiklas).

 

Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinę mokyklą puošia didingi bei stilizuoti drožti ąžuoliniai vartai „Į šviesą“.

 

„Dzūkijos paukščių karuselė„ – keramikos, metalo plastikos ir inžinerinės kūrybos junginys džiugina Dieveniškių istorinio regioninio parko direkciją bei jos mažuosius lankytojus. 

 

Išleistas bukletas Pleneras „Dieveniškės kalvių vijose“, kuriame sudėta trumpa informacija ir nuotraukos iš ankstesnių plenerų (nuo 2011 m.) bei išsamiau aprašytas 2016 metų pleneras, įdėti interviu su profesionalais, kurie papasakoja apie savo įspūdžius plenero metu, įkeltos profesionalų, rezultatų bei plenero akimirkų nuotraukos.

 

Daugiau nuotraukų rasite: 

https://www.facebook.com/pg/Dieveni%C5%A1ki%C5%B3-technologij%C5%B3-ir-verslo-mokykla-116718671720154/photos/?tab=albums

 


 

 

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas - "In the cultural circle of two nations" (www.jrd.lt);

 

Vieta, dataDieveniškių technologijų ir verslo mokykla, spalio 2-8 d.

 

Rezultatai: 2016 m. spalio 2-8 dienomis vyko Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuotas projektas „In the cultural circle of two nations“ bendradarbiaujant kartu su Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy. 10 Lenkijos ir 10 Lietuvos jaunuolių bei 4 vadovai dalyvaudami įvairiose veiklose susipažino su abiejų šalių kultūromis, tradicijomis, istorija bei šių šalių vieta Europos Sąjungoje.

 

Per neformalias veiklas jaunimas buvo skatinamas kūrybiškai mąstyti, samprotauti apie šiuolaikinę kultūrą ir jos svarbą. Organizuojant įvairias pažinimo, edukacines veiklas dalyviai įgavo naujų žinių, įgūdžių bei patirties. Kadangi projektas sėkmingai įvykdytas, dalyviai ir toliau planuoja plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą vykdant bendrus projektus. 

 

 

 Daugiau nuotraukų: 

https://www.facebook.com/Dieveni%C5%A1ki%C5%B3-technologij%C5%B3-ir-verslo-mokykla-116718671720154/photos/?tab=album&album_id=1201241386601205

 

 

 


 

 

 Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo profesinio mokymo mobilumo projektas "Euromobilumas - pagreitis verslumui" (www.erasmus-plius.lt

 

Vieta: Austrija, Sankt-Veit, nuo 2016 m. rugsėjo 24 d. iki spalio 16 d.

 

14881296 1785856938340440 58684727 o

 

"Euromobilumas  pagreitis verslumui" tai projektas, kurio dėka Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos aštuoni 18-25 metų amžiaus socialinę atskirtį patiriantys – du technikos priežiūros verslo darbuotojo, du virėjo profesijos, du kirpėjo ir du kaimo turizmo organizatoriaus specialybių mokiniai atliko praktiką smulkaus ir šeimyninio verslo įmonėse ir įgijo profesinių žinių, įgūdžių bei kompetencijų, patvirtintu Europass mobilumo dokumentu. Mokiniams esantiems iš mažiau galimybių šeimų, stygo pasitikėjimo savimi, drąsos bei ryžto steigti savo verslą, tačiau po praktikos Austrijoje jie įgijo bendrųjų, socialinių, kultūrinių, komunikacinių bei kalbinių kompetencijų.

 

Praktika smulkaus ir šeimos verslo įmonėje, verslioje ir ištekliais aprūpintoje aplinkoje su atsakingais mentoriais ir lydinčiu asmeniu dalyviams turėjo didelį poveikį kalbinių bei bendrakultūrinių kompetencijų tobulinimui, verslumo žinių ir įgūdžių įgijimui. Kartu tai prisidėjo prie dalyvių socialinės atskirties ir skurdo mažinimo, prie vystymo jų atsakomybės jausmo, motyvacijos palaikymo įsitvirtinant darbo rinkoje Lietuvoje ar užsienyje ir sėkmingo Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos pabaigimo.

Projektinė darbo grupė prieš išvykstant dalyviams į praktiką Austrijoje, organizavo kalbinį anglų ir vokiečių kalbų bei kultūrinį parengimą. Todėl dalyviai lengviau integravosi naujoje aplinkoje ir sugebėjo bendradarbiauti bei komunikuoti praktikos vietose dirbančiais darbuotojais ir darbdaviais. Prieš mobilumą su partneriais buvo suderintos kruopščiai paruoštos technikos priežiūros verslo darbuotojo, virėjo, kaimo turizmo organizatoriaus ir kirpėjo praktikos programos, todėl dalyviai įgijo visas šioms profesijoms būtinas žinias, įgūdžius ir kompetencijas. Per praktinę veiklą smulkaus ir šeimos verslo įmonėse dalyviai iš vidaus ir iš arti, natūralioje aplinkoje perprato verslo mechanizmą, ypatumus, privalumus bei rizikas. Kultūrines kompetencijas įgijo važiuodami į kultūrinę kelionę – Austrijos sostinę Vieną. O taipogi tyrinėdami aplinką laisvalaikiu. Dalyviai glaudžiai susipažino su sostinės įžymybėmis, senovine architektūra, miesto istorija bei Austrijos gamtos grožybėmis. Grįžę iš praktikos mobilumo dalyviai atsakingai, aktyviai dalyvavo sklaidos renginiuose.

 

Šio projekto „Euromobilumas – pagreitis verslumui“ metu aštuoni technikos priežiūros verslo darbuotojo, virėjo, kaimo turizmo organizatoriaus ir kirpėjo profesijų dalyviai įgijo profesinių kompetencijų, žinių bei įgūdžių bei patobulino jau turimą patirtį. Dalyviai pakėlę komunikacijos lygį, gavę Europass mobilumo dokumentus bei perėmę verslumo „drąsos“ įgijo realių galimybių ne tik tapti konkurencingu savo srities darbuotoju Lietuvoje ar užsienyje, bet ir tapo motyvuoti kurti savo karjerą savarankiškai. Tuo tarpu Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos projektinė darbo grupė pagerino savo įgūdžius rengiant kokybiškus projektus, programas, užmezgė stiprius bendradarbiavimo ryšius su BVÖ Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH. 

 

Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Erasmus+ programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

 


 

2015/2016 m.m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus:

 

"New skills for better life" – Erasmus + Youth in action (www.erasmus-plius.lt)

 

Vieta: Sankt Veit, Austria, gegužės 9-16 d.

 

Rezultatas: Iš projekto grįžę DTVM mokiniai jautėsi motyvuoti, pailsėję, užsidegę noru tobulėti, dirbti, augti, domėtis Europos Sąjunga bei būti jos dalimi.

Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla bendradarbiaudama su Labdaros ir paramos fondu „Pilietinės atsakomybės fondas“ išleido 9 mokinius ir projektų vadovę Ligitą Radevič dalyvauti Erasmus + Youth programos projekte "New skills for better life".

Šiame projekte be Lietuvos dar dalyvavo Turkijos, Vokietijos, Austrijos, Lenkijos ir Latvijos jaunimas su lydinčiaisiais asmenimis, su kuriais drauge siekė įgyvendinti užbrėžtus projekto tikslus. Dalyviai susipažino su Europos Sąjungos piliečiams aktualiais dalykais, tai motyvavo domėtis Europos Sąjungos paveldu, aktyviai dalyvauti vietos bendruomenės veikloje, paskatino bei padidino atsakomybės jausmą ir tarpusavio dialogą. Projekto metu didelis dėmesys buvo skiriamas darbinių įgūdžių lavinimui, kas ir buvo pagrindinis projekto akcentas. Kiekvienas galėjo susipažinti artimai su darbo specifika, savo teisėmis bei pareigomis, gyvenimo sąlygomis, kokybe, emigracijos privalumais ir trūkumais, tradicijomis, kultūra bei palyginti skirtingų šalių įsidarbinimo bei pačio darbo galimybėmis.

Vykusi kultūrinė programa taipogi suteikė galimybę pamatyti Austrijos įžymybes ir grožybes bei pačiam asmeniškai sudaryti nuomonę apie šios šalies kultūrą.

 

Nuotraukas galite rasti paspaudę nuorodą: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1092354037489941.1073741957.116718671720154&type=3

 


 

 

 Final_New skills for better life

 

Projekto aprašymas

Nuotraukos iš projekto

Nuotraukos iš projekto

Nuotraukos iš projekto

 

Įspūdžius iš projekto rasite šioje filmuotoje medžiagoje: http://www.abiedermann.at/

 


 

2014/2015 m.m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus:

I. "Kompleksinis informavimas ir švietimas kaip socialinių problemų ir diskriminavimo darbo rinkoje mažinimo priemonė" – Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa, Nr. VP1-1.3-SADM-01-K-02-009; 2013-2015.

Rezultatas: Mokytojai, dalyvavusieji projekto veiklose, susipažino su galimomis prevencinėmis priemonėmis socialinėms problemoms minimalizuoti Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje. Taip pat per praktinius užsiėmimus įgijo asmeninių profesinių pedagoginių įgūdžių, galinčių padėti formuojant pozityvią ir konstruktyvią laikyseną bendraujant su priklausomybių turinčiais mokiniais, valdant ugdymo ir mokymo procesus. Mokykla gavo naudos - bendruose mokymuose užmezgė dalykinius ir bendradarbiavimo ryšius su socialiniais partneriais - atstovais iš Šalčininkų policijos komisariato ir Šalčininkų rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus.


II. „Time to Save Nature“ – Erasmus+: Youth in Action (www.erasmus-plius.lt)

Vieta: Bayramoren ir Ankara (Turkija), 2014m. lapkričio mėn. 16-23.

Rezultatas: Projektą įgyvendino po 6 atstovus iš Italijos, Egipto, Rumunijos, Bulgarijos, Turkijos, Baltarusijos jaunimo organizacijų. Jaunimas susibūrė tam, kad kartu sodindami mišką Bayramoren apylinkėse, tyrinėdami krašto gamtą, etnokultūros paminklus, gyvas tradicijas ir papročius, draugaudami ir bendradarbiaudami, mokydamiesi neformalaus ugdymo metodais įgytų tarpkultūrinės, projektų vadybos ir komunikacinės patirties.

Nuoroda į nuotraukas: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.807665132625501.1073741884.116718671720154&type=3


III. Erasmus+: Jaunimo darbuotojų mobilumas. Jaunimo lyderių mokymai„Youth Voice on Racism and Xenophobia" (www.erasmus-plius.lt)

Vieta, data: 2015m. sausio mėn. 10-16d. Kayseri (Turkija).


IV. „Global Boomerang“ - Erasmus+ (www.erasmus-plius.lt)

Vieta, data: Muga de Sayago (Ispanija), 2015m. liepos mėn. 1-9d.

Rezultatas: Projekte dalyvavo 6 šalių, Vokietijos, Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Graikijos ir Slovakijos jaunimo atstovai. Projektas atvėrė duris dalyviams į naują ir kūrybingą savo verslo idėjos įgyvendinimą.


V. "Pleneras Dieveniškės kalvių vijose 2015" – LR Kultūros Taryba (www.ltkt.lt), Nr. S/ETN-132(6.40)/2015

Projekto vykdymo data: 2015-08-05 – 2015-08-11

Vieta: Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos bazė.

Rezultatas: Veikiant išvien kalviams ir medžio drožėjams pagamintos trys ąžuolo skulptūros – „Rėdos ratas“, „Laiko upė“ ir „Šiuolaikinė stogastulpio interpretacija“. Pastaroji skulptūra papuošta mozaikos juostomis, sukurtomis Dieveniškių kraštui būdingais juostų motyvais. Taip pat išdrožtas ąžuolinis suolas su dzūkiškos rinktinės juostos imitacija, nuaustas kilimėlis, kurio spalvinė gama ir raštai būdingi Dieveniškių krašto audinių ornamentikai, nuvelta vilnos instaliacija „Kas bus, kai mūsų nebus“, sukonstruota metalo plastikos kompozicija „Po III-čio pasaulinio“, nukaldinta tradicinė dzūkiška saulutė, ir, kas svarbiausia, visa tai apjungia bendrą plenero temą – „Laiko ženklai“.

Nuoroda į nuotraukas:

Atidarymo ceremonija: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.937327619659251.1073741919.116718671720154&type=3

II, III, IV dienos:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.939103799481633.1073741920.116718671720154&type=3

V dienos įspūdžiai:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.939156692809677.1073741921.116718671720154&type=3

VI dienos akimirkos: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.940916629300350.1073741922.116718671720154&type=3

VII dienos akimirkos:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.940935859298427.1073741923.116718671720154&type=3

Projekto II dalis: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.947608745297805.1073741924.116718671720154&type=3


 2013/2014 m. m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus:

I. „Gyvenk aktyviai bet kuriuo metų laiku!” LEADER-10-ŠALČININKAI-01-052. Šalčininkų rajono vietos plėtros strategijos II prioriteto „Kaimo gyventojų aktyvinimas, skatinant bendruomeniškumą ir verslumą“ priemonės „Jaunimo aktyvumo skatinimas".

Vykdymo vieta, data - Dieveniškių TVM, 2010-2013 m.

Įstaigos, tiesiogiai prisidėjusios prie projekto/Dalyviai - Šalčininkų VVG/Visi Dieveniškių TVM bendruomenės nariai.

Išliekamoji vertė/ numatomi rezultatai - Mokyklos sporto salė yra prieinama mokyklos personalo ir jaunimo aktyvo organizuojamai, moderuojamai ir kuruojamai sportinei veiklai penkias dienas per savaitę (pirmadieniais – penktadieniais). Tiek mokyklos stadione, tiek sporto salėje parengti eksploatacijai projekto lėšomis įgyti įrenginiai ir reikmenys, kurie sportinę veiklą paverčia prieinamu ir patraukliu kiekvienam bet kuriuo metų laiku užsiėmimu.


II. „Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos technikos priežiūros verslo darbuotojų mokymo bazės sukūrimas ir plėtra“, VP3-2.2-ŠMM-13-V-04-020.

Vykdymo vieta, data -  Dieveniškių TVM, 2012-2013 m.

Įstaigos, tiesiogiai prisidėjusios prie projekto/Dalyviai - VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra/Visi Dieveniškių TVM bendruomenės nariai, Vilniaus apskrities profesinės mokyklos.

Išliekamoji vertė/ numatomi rezultatai - Projektu sukurta, atnaujinta bei modernizuota Dieveniškių TVM technikos priežiūros verslo darbuotojų ir technikos šaltkalvių remontininkų mokymo bazė.


III. „Vidinių profesinio mokymo kokybės užtikrinimo sistemų sukūrimas ir diegimas Vilniaus regiono profesinio mokymo įstaigose“, 
VP1-2.2-ŠMM-04-V-03-005, pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-04-V priemonę „Aukščiausios kokybės formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų teikimas“

Vykdymo vieta, data - Vilniaus apskritis.

Įstaigos, tiesiogiai prisidėjusios prie projekto/Dalyviai - DTVM bendruomenė, socialiniai partneriai.

Išliekamoji vertė/ numatomi rezultatai - Projektu Dieveniškių TVM sukurta ir įdiegta kokybės užtikrinimo sistema.


 IV. “Ugdymo karjerai infrastruktūros bendrajame ugdyme ir profesiniame mokyme sukūrimas ir plėtra”, 2012 m. spalio 9 d. Nr. F2-62.

Vykdymo vieta, data - Lietuva.

Įstaigos, tiesiogiai prisidėjusios prie projekto/Dalyviai - Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras/Mokyklos darbuotojai.

Išliekamoji vertė/ numatomi rezultatai - Projektu mokykla prisidėjo prie vientisos, darnios profesinio orientavimo sistemos sukūrimo bendrajame ugdyme bei profesiniame mokyme.


V. „Tarp Dieveniškių ir Vidžių: istorija ir dabartis“, LR Užsienio reikalų ministerija, Nr. 304-13-VBPDD

Data: Nuo 2013-06-04 iki 2013-10-21

Rezultatas: per vienerius metus apimti du jaunimo grupių pažintiniai vizitai – manai, Lietuvoje ir Baltarusijoje. Profesinių mokyklų mokiniai, lankydami abiejų valstybių raidos istorijai svarbius kultūros paveldo objektus, pristatė bei išbandė tikroviškomis sąlygomis ir gyvoje aplinkoje ankstesnių baltarusių ir lietuvių kartų žaidimus. Tokiu būdu, pažindami žaidimo istoriją ir kultūrą, bendraudami ir išvien vykdydami užduotis, jaunuoliai ir jų vadovai įgijo tarpkultūrinio bendradarbiavimo kompetencijų bei pažinimo kaimynines šalis.


VI. „6 pavara“ Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci mobilumo projektas, Švietimo mainų paramos fondas.

Vykdymo vieta, data – Malta, Mostos miestas, 2013 m. spalio 6 d. – lapkričio 2 d.

Projekto tikslinė grupė - 8 II-III kurso technikos priežiūros verslo darbuotojų bei automobilių mechaniko specialybių besimokantys mokiniai iš Dieveniškių technologijų ir verslo, Bukiškių žemės ūkio, Varėnos technologijos ir verslo bei Aukštadvario žemės ūkio mokyklų. 4 mokomosios praktikos metu, mokiniai įgis teorinių bei praktinių automobilių serviso bei darbo su įranga žinių ir įgūdžių, atlikdami praktiką tokių tarptautinių kompanijų kaip "Rio", "Kia", "Opel" autoservisuose.


VII. Stereotipams sakome "Ne!". Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas (www.jrd.lt/)

Vykdymo vieta, data – Jaciąžek, Varšuvos rajonas, 2014 gegužės 10-18d. Kartu su Mazowiecką Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy susitelkė vienam tikslui - suvokti asmens tapatumą ir tarpkultūrinę sąveiką apibrėžiančias ir įtakojančius subjektyvias ir objektyvias prielaidas.  Dalyviai - po 10 dalyvių ir po 2 vadovus iš  abiejų institucijų.


VIII. Kalvių pleneras DIEVENIŠKĖS KALVIŲ VIJOSE 2014. LR Kultūros taryba.

Vykdymo vieta, data – Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla. Rugpjūčio 04-10 d.

įgyvendintas projektinės komandos lūkestis - Perkūnas ir jo simboliai,  kurį kūrė susirinkę ne tik kalvystės, bet šiemet taip pat ir medžio drožybos meistrai bei visi tie, kurie yra neabejingi šių amatų puoselėjimui ir gaivinimui.


 2012/2013 m. m.  Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla įgyvendino šiuos projektus:

I. Kalvių pleneras DIEVENIŠKĖS KALVIŲ VIJOSE 2013, LR Kultūros rėmimo fondas, pleneras Nr. KRF-S-643

Vieta, data Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla, nuo 2013-06-17 iki 2013-06-20

Rezultatas: Vystyta ir pradėta įgyvendinti saulučių parko idėja. Į plenero veiklas įtraukti floristai, bendrai veikiant, sukurtas „Gyvybės ir pažinimo medis“, nupintas Laimės paukštis.


II. "Play. Learn. Link. Teach." Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondas (www.jrd.lt/ ).

Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla bendradarbiaudama su Lenkijos kurčiųjų asociacija (Varšuva) nuo 2013-08-05 iki 2013-08-11 Dieveniškių istorinio regioninio parko teritorijoje vyko jaunimo mainai. Projekto dėka buvo skatinamas Lietuvos ir Lenkijos jaunų žmonių bendradarbiavimas, tarpkultūrinis bendradarbiavimas,telkiant kaimyninių šalių profesinių mokyklų mokinius.


 *******************

 


 

2012 metais įgyvendinti projektai:

Projekto pavadinimas, (sutarties Nr., data), finansavimo šaltinis/

 

Vykdymo vieta, data

Įstaigos, tiesiogiai prisidėjusios prie projekto/

Dalyviai

Rezultatai/Išliekamoji vertė

Sąskrydis „MES – TAU, TĖVYNE!”,

Dieveniškių TVM/

Dieveniškių TVM, gegužės 11-13 d.

Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios kuopos Šalčininkų 11-ta kuopa/

122 sąskrydžio dalyviai bei maždaug 100 dalyvavusių minėjime dieveniškiečių, DTVM personalas, pedagogai

Projekto dėka buvo ugdomas jaunimo pilietiškumas ir patriotiškumas, požiūris į sveiką ir sportišką gyvenseną, nukreiptą į krašto valstybingumo ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybės istorijos puoselėjimą. Paminėtas pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio atminimas.

Etnografiniu protėvių kultūros ir tradicijų taku nuo Dieveniškių iki Vidžių“, 2012-05-22 Nr. 222-12-VBPDD,

LR Užsienio reikalų ministerija/

Vidžiai, Breslavo raj., Baltarusija

birželio 11-17 d.

Vidžių valstybis technikos profesinis koledžas/

38 16-26 metų jaunuoliai, jų vadovai, ugdytojai, Vidžių valstybinio technikos profesinio koledžo pedagogai, darbuotojai, socialiniai partneriai.

Įprasmintos ir aktualizuotos kultūrinės bei istorinės Lietuvos ir Baltarusijos sąsajos, prisidedant prie demokratijos, saugumo ir stabilumo plėtojimo Baltarusijos Respublikoje. Projektas suvienijo abiejų pusių visuomenes bendro istorinio paveldo puoselėjimo, kultūrinio bendradarbiavimo, pasienio regionų ryšių vystymo, jaunimo iniciatyvumo stiprinimo, istorinio švietimo idėjomis.

“Dieveniškės kalvių vijose 2012”, 2012-06-18 Nr. KRF-S-437,

LR Kultūros rėmimo fondas/

Dieveniškių TVM,

birželio 25-28 d

 19 dalyvių bei maždaug 30 prisidėjusių DTV mokyklos pedagogų, darbuotojų, socialiniai partneriai

Kalvystės kultūros Dieveniškių krašte gaivinimas, prisidedant prie bendro Lietuvos kalvystės vystymo bei kultūrinio paveldo išsaugojimo, pasitelkiant žinias ir patirtį kalvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių, perduodant gebėjimus ir įgūdžius jaunajai kartai.

Pritraukėme dar daugiau kalvių bei besidominčių šiuo amatu, kūrybingų žmonių iš kaimyninių šalių, pristatėme vietos žmonėms ir plenero dalyviams kalvystės meistrų patirtį, kartu visiems dirbant nukaldinome profesijų simbolius ir papuošėme Dieveniškių TVM, tuo pačiu ir Dieveniškių kraštą, pritraukėme bei uždegėme vietinę bendruomenę kūrybingumu ir noru atgaivinti vietos amatų ir verslų kultūrą.

„Atrask. Pažink. Pasidalink“,

Dieveniškių TVM/

Dieveniškių TVM, spalio 24-26 d.

LR Švietimo ir mokslo ministerija,

Vidžių valstybinis technikos profesinis koledžas,

UAB "Pilys-dvarai",

VSAT Dieveniškių užkarda, Dieveniškių istorinio regioninio parko direkcija, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija,

UAB "Avibusas",

E. Vederis bei jo šauliai,

ūkininkai: Č. Moroz,

V. Krečienė, Č. Michalkevič, L. Kapustienė, gidė E. Urbelevič./

27 18-24 metų jaunuoliai ir jų ugdytojai, DTVM darbuotojai, pedagogai, socialiniai partneriai

Suburtas Lietuvos bei Baltarusijos jaunimas, supažindintas su Dieveniškių krašto turizmo infrastruktūra, jaunimo kultūra per sportines, pažintines, turistines veiklas, taip skatinant abiejų šalių jaunus žmones plėtoti bendradarbiavimo idėją ir puoselėti kultūrų bendradarbiavimą.

„Socialinio dialogo skatinimas“ (pagal 2007-2013 m. Žmoniškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ priemonę VP1-1.1-SADM-02-K

Pareiškėjas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai/

Dieveniškių TVM darbuotojai

Projekto dėka buvo ugdomas darbdavių socialinės partnerystės srities gebėjimai, tobulinti kolektyviniai darbo santykiai, mokyklos bendruomenės švietimas ir informavimas apie socialinio dialogo plėtrą.